ناظر فدراسیون جهانی سنگنوردی گفت: وضعیت میزبانی مسابقات سنگنوردی آسیا در شهر همدان در سطح رقابتهای جهانی بود و امیدوارم در آینده ای نزدیك این شهر صحنه رویدادهای جهانی باشد.

خانم ‘جونه سو’ روز جمعه در حاشیه برگزاری مسابقات سنگنوردی آسیا در همدان در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: این دوره از مسابقات در سطح بالایی در حال برگزاری است و قوانین بین المللی و استانداردهای جهانی به خوبی در این رقابتها رعایت شده است.

 

وی ادامه داد: از لحاظ برنامه ریزی و شرایط میزبانی مسابقات در حد خوبی برگزار شده و این رقابتها در سطح مسابقات جهانی از لحاظ امكانات و امكانات میزبانی بسیار نزدیك است. ناظر فدراسیون جهانی افزود : نسبت به ۱۰ سال قبل كه به عنوان داور به ایران آمدم این كشور بسیار در زمینه زیر ساخت های سنگنوردی رشد كرده و سالن سنگنوردی همدان نیز از بهترین سالن های سنگنوردی در ایران و حتی آسیا است.

وی، همدان را شهری بسیار زیبا و خوش آب و هوای دانست و از مردمان آن به خونگرمی و مهمان نوازی یاد كرد. خانم ‘جونه سو’ یادآور شد:: به طور حتم همدان را برای میزبانی مسابقات جهانی به فدراسیون جهانی پیشنهاد خواهم داد و امیدوارم سفر بعدی به همدان جهت حضور در مسابقات جهانی باشد.

مسابقات قهرمانی سنگنوردی آسیا با شركت ۱۶۷ سنگنورد از كشورهای هنگ كنگ، سنگاپور، چین، هند، چین تایپه، كره جنوبی، تایلند، ژاپن، قزاقستان و دو تیم از ایران از ۲۱ الی ۲۳ ماه جاری در سالن سنگنوردی زنده یاد میرزاجانی همدان برگزار شد.