مسافرانی که به شهمیرزاد سفر می کنند، می توانند از دسترسی آسان به مقصدشان مطمئن باشند؛ مسیر جاده ای امن و استانداردی که از تهران به مشهد و بالعکس وجود دارد مسیری شناخته شده است که در طول آن امکاناتی از قبیل استراحتگاه ها ی موقت، رستوران و سرویس های بهداشتی برای مسافران پیش بینی شده است. پس از طی مسیری در حدود ۲۱۵ کیلومتر از تهران به سمنان می رسید. با توقفی کوتاه و استراحت در این شهر، با ادامه مسیر در جاده ای که به سمت ساری می رود بعد از ۱۵ دقیقه به شهمیرزاد می رسید.

در راه رسیدن به شهمیرزاد از جاده سمنان، شاهد متنوع ترین چشم اندازهای ممکن خواهید بود، ابتدا از منطقه ای کویری گذر می کنید و با پشت سر گذاشتن مزارع و گندمزارها به منطقه کوهستانی با پوشش گیاهی غنی وارد می شوید.
راه آهن تهران- مشهد و مسیر ریلی شمال کشور به تهران، نیز برای سمنان امکان سفری امن و مقرون بصرفه را در اختیار شما می گذارد.
اگر از شمال کشور برای بازدید از شهمیرزاد عازم می شوید، بدون شک زیباترین جاده های ایران را طی خواهید کرد چرا که جاده شهمیرزاد، کیاسر، ساری یکی از مثال زدنی ترین مسیرهای کوهستانی و جنگلی ایران است. در دو سوی جاده کوه ها البرز مانند دیواره ای جاده را در برگرفته اند و در ادامه دشت ها ی زیبا و وسیع پیش چشم شما قرار می گیرند.
به شما که به پیاده روی و دیدن طبیعت بهاری علاقمندید، مسیری پیشنهاد می شود که اگر زمان کافی داشته باشید، نمی توانید از آن بگذرید.
در اولین ساعات روز شهر را در سمت شمال شرقی ترک کرده.
با گذر از روستای صوفیان؛ فولاد محله و تلما دره از مسیر کوهستانی و جنگلی لذت برده وبا ادامه مسیر حدود عصر به روستای اورست می رسید. از این روستا کل
مسیری که طی کرده اید قابل مشاهده است.
با شب مانی در این روستا دو انتخاب در پیش رو خواهید داشت. اول آنکه گشت خود را در همین نقطه به پایان برسانید و صبح روز بعد به سمت شهمیرزاد بازگردید.
انتخاب دوم که در صورت داشتن زمان کافی انتخاب بهتری است آن است که مسیر را که از این روستا پوششی جنگلی پیدا می کند ادامه دهید.
اگر تصمیم تان بر ادامه مسیر است، صبح زود جاده ای که در شمال روستا امتداد دارد را پیش بگیرید . در این مسیر با طی حدود یک و نیم کیلومتر و پس از گذشتن از گردنه، با یکی از بدیع ترین مناظر جنگلی ایران مواجه خواهید شد.
در امتداد همین مسیربه روستای شیخ علی تنگه می رسید، و با عبور از رودخانه خیاربن می توانید گشت خود را پایان داده و با گذشتن از مسیری که طی کرده اید به شمهمیرزاد بازگردید.
هتل خانه گل شهمیرزاد که در واقع خانه ای قدیمی است و برای اقامت ترمیم و تجهیز شده است، انتخاب خوبی برای اقامت شماست. رستوران آن که در واقع سردابه ای قدیمی است بعلاوه حیاط باصفا و پردرخت آن تجربه سفر به یک شهر سرسبز در دل کویر را تکمیل می کند.
اماکن اقامتی که در سمنان وجود دارند نیز با فاصله ای کوتاه از شهمیرزاد، می توانند انتخاب مناسبی باشند.