رئیس هیئت کوهنوردی بناب، عدم وجود دیواره داخل سالن برای تیم‌های صخره‌نوردی را از مشکلات اساسی هیئت کوهنوردی بناب اعلام کرد و گفت: عدم وجود این دیواره برای تیم‌ها هزینه‌های گزافی را به وجود آورده است.

رسول فکور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بناب اظهار کرد: هم‌اکنون چهار تیم کوهنوردی با دریافت پروانه فعالیت در این شهرستان فعالیت می‌کنند و پنجمین تیم نیز درحال دریافت مجوز است.

وی با بیان اینکه بانوان این شهرستان به صورت غیررسمی نیز فعالیت نداشتند، افزود: هم اکنون دو تیم کوهنوردی بانوان در این شهرستان فعال هستند و برای تمرین و آمادگی جسمانی از کوه‌های قره قشون استفاده می‌کنند.

فکور از تشکیل و برپایی دو مورد کلاس کوهپیمایی مقدماتی و تکمیلی با حضور نماینده فدراسیون کوهنوردی کشور در بناب خبر داد و متذکر شد: کلاس‌های صخره نوردی نیز در این شهرستان زیر نظر مربیان مجرب از فدراسیون و با حضور ۱۱ ورزشکار تشکیل شده است.

وی از تشکیل کلاس‌های امدادگری، کمک‌های اولیه با همکاری هلال احمر برای آقایان و خانم‌ها و همچنین تشکیل کلاس‌های یخ و برف در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: در تیرماه امسال همایش ۱۲۰ نفری کوهنوردان شهرستان بناب تحت عنوان گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم ابراهیم جوانشیر در قله ساوالان برگزار شد.

رئیس هیئت کوهنوردی بناب، عدم وجود دیواره داخل سالن برای تیم‌های صخره‌نوردی را از مشکلات اساسی هیئت کوهنوردی بناب اعلام کرد و گفت: عدم وجود این دیواره برای تیم‌ها هزینه‌های گزافی را به وجود آورده و برای تمرین و آمادگی جسمانی هیچگونه امکاناتی برای ورزشکاران این رشته مهیا نیست.

فکور در پایان اذعان داشت: هیئت کوهنوردی بناب با وجود تشکیل چندین جلسه مشترک با نماینده محترم مردم در مجلس و فرماندار و مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی متأسفانه هنوز به نتیجه مطلوبی در این خصوص دست نیافته است.