رئیس هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه در خصوص اصلی ترین چالش های موجود در برگزاری جشنواره سنگنوری بیستون گفت: هم اکنون تمام هزینه های پیش بینی شده برای برگزاری این جشنواره از طرف فدراسیون و استانداری تامین شده، اما باید به دنبال جذب اسپانسرهای خصوصی نیز باشیم.
محمد رضا نقدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، خاطرنشان کرد: درست است که تمام هزینه های این جشنواره از طرف مسئولین استان و فدراسیون تامین می شود، اما باید آرام آرام این جشنواره را از اتکا به منابع دولتی خارج و برپایه اسپانسرهای  خصوصی بنا کنیم تا در دوره های بعد با مشکلی مواجه نباشیم.
عکس آرشیوی: گزارش های اختصاصی کوه نیوز از جشنواره بیستون
نقدی ادامه داد: در اکثر جشنواره های اینچنینی در سراسر دنیا هزینه ها از طرف اسپانسرها و همچنین هزینه های ورودی تامین می شود و ما نیز باید با الگو برداری از این جشنواره ها هزینه های تحمیلی بر بخش های دولتی را کاهش دهیم.

وی با اشاره به جایگاه این جشنواره در معرفی استان گفت: این جشنواره در معرفی استان کرمانشاه ه به هموطنان داخلی و همچنین معرفی کشور عزیزمان ایران به مسافرین خارجی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

نقدی ادامه داد: خوشبختانه مسئولین استان این جشنواره را کاملا جدی گرفته اند و تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه تر آن با استفاده از تمام امکانات و زیرساخت های لازم در استان کرمانشاه به کار بسته اند.

رئیس هیئت کوهنوردی استان کرمانشاه در مقایسه این دوره با دوره قبل جشنواره یادآور شد: خوشبختانه میهمان نوازی و برگزاری موفق جشنواره در دوره قبل سبب شده که تعداد میهمان خارجی حاضر در این جشنواره از ۲۴ نفر در دوره قبل به ۶۰ نفر افزایش پیدا کند و البته احتمال افزایش این تعداد در آینده وجود دارد.

نقدی ادامه داد: حضور ورزشکاران موفق و مطرح دنیا در کنار تیم های تخصصی بند بازی و پرش از ارتفاع در کنار اعتبار بخشی به این جشنواره، جذابیت های فراوانی را در حین برگزاری فراهم می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری های به عمل امده بتوانیم در روند جذب اسپانسر نیز موفق عمل کنیم تا در برگزاری این جشنواره در دوره های بعد با مشکلی مواجه نباشیم و بتوانیم هرچه باشکوه تر این جشنواره را برگذار کنیم.

این جشنواره مهر ماه امسال در بیستون کرمانشاه برگزار خواهد شد.