شبکه خبری کوه نیوز>> فرماندار سرعين گفت: دومين پيست اسكي توسط بخش خصوصي در نزديكي آلوارس سرعين ايجاد مي‌شود.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، كاظم دبير ظهر امروز در جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي اين شهرستان اظهار داشت: يكي از اولويت‌هاي ما در اين شهرستان توسعه ورزش‌هاي زمستاني و برفي است كه در اين راستا در نظر داريم دومين پيست اسكي را ايجاد كنيم.
وي با بيان اينكه از سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در توسعه صنعت گردشگري در اين شهرستان حمايت جدي مي‌كنيم گفت: معتقديم اگر بستر لازم براي سرمايه‌گذاري و توسعه صنعت گردشگري در اين شهرستان فراهم شود ظرفيت حضور گردشگر در اين شهرستان دو برابر وضعيت فعلي خواهد بود.
فرماندار سرعين با اشاره به اينكه طرح جامعه توسعه شهرستان در حال تدوين و طراحي نهايي است گفت: ما براساس اين سند توسعه كه افق ۲۰ ساله و برنامه چند ساله راهبردي در آن در نظر گرفته شده است مي‌توانيم به بسياري از اهداف مورد نظر خود دست يابيم.
دبير افزود: با همكاري شهرداري سرعين توسعه و بهينه‌سازي سرويس‌هاي بهداشتي، بهره‌برداري از اولين كمپ شش هكتاري تا تابستان، بازگشايي چند معبر مهم شهري، ادامه عمليات اجرايي كمربندي شهر، بهره‌برداري از فاز اول پارك بزرگ شهر و همچنين زيباسازي معابر و تجهيز مبلمان شهري در دستور كار ماست.
وي گفت: براي راه‌اندازي بازار بين‌المللي آماده حمايت از سرمايه‌گذاران بخش خصوصي هستيم تا با سرمايه‌گذاري در اين بازار رشد گردشگري و توسعه تجاري را شاهد باشيم.
فرماندار سرعين در مورد حضور گردشگران نوروزي در چند روز گذشته در اين شهرستان خاطرنشان كرد: با ورود هزاران گردشگر در اين مدت به اين شهر و همچنين آب و هواي مناسب سرعين انتظار داريم ۲۰ الي ۳۰ درصد بر ظرفيت حضور گردشگر در اين شهرستان نسبت به سال گذشته افزوده شود.
دبير اظهار داشت: امسال همچنين تلاش مي‌كنيم تا با ايجاد سه كمپينگ و دو هتل چهار و پنج ستاره ظرفيت حضور گردشگران را ارتقا داده و اين وضعيت را به شرايط ايده‌آل برسانيم.
وي به ديگر ظرفيت‌هاي اين شهرستان در كنار صنعت گردشگري اشاره كرد و گفت: يكي از قابليت‌هاي اين شهرستان پرورش ماهي و آبزي‌پروري است كه در اين زمينه نيز برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شده و يا در حال انجام است.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، فرماندار سرعين توليد ۳۰ تن ماهي در اين شهرستان با توجه به ظرفيت بسيار مناسب اعم از ۸۰ دهنه چشمه، هفت رودخانه و ۵۴ چشمه را بسيار اندك برشمرد و گفت: ما در يك برنامه دو ساله تلاش مي‌كنيم اين ظرفيت را به بيش از دو هزار تن برسانيم.
دبير همچنين راه‌اندازي راديو گردشگري در سرعين را بسيار مهم و ضروري برشمرد و گفت: راه‌اندازي اين مركز راديويي در معرفي منطقه گردشگري سرعين كمكي به تبليغ و معرفي جاذبه‌هاي اين خطه است.
وي گفت: راه‌اندازي اين مجموعه كمك مناسب به موضوع تبليغات و اطلاع‌رساني در زمينه گردشگري است و دست‌اندركاران اين شهرستان آماده هستند بستر لازم اعم از امكانات و تجهيزات مورد نياز را فراهم كنند.
فرماندار سرعين در پايان به وعده نماينده اين شهرستان در مجلس در راه‌اندازي دانشگاه گردشگري سرعين اشاره كرد و گفت: با راه‌اندازي اين مجموعه و داير كردن رشته‌هاي مرتبط؛ صنعت توريسم و گردشگري در استان اردبيل رونق مضاعف پيدا مي‌كند.