شبکه خبری کوه نیوز >> این روزها بیستون و دیواره مشهور این پیکره سنگی عظیم در کانون توجه رسانه های کشور و مجلات تخصصی کوهنوردی جهان قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی استان کرمانشاه،اخبار این جشنواره در سطح گسترده ای در مجلات معتبری چون VERTICAL و lA MONTAGNE منعکس شده است.

همچنین بخشهای مختلف خبری تلویزیون ایران در شبکه های مختلف روز یکشنبه و دوشنبه در سطح وسیعی این جشنواره را پوشش خبری دادند.

بازتاب برگزاری این جشنواره همچنین سبب شده است طی روزهای گسترده خبرنگاران کانالهای مختلف رادیو و تلویزیون صدا وسیمای جمهوری اسلامی روانه بیستون شوند.

ضمن اینکه مراسم اففتاحیه این جشنواره نیز روز یکشنبه در حضور بیش از ۱۰۰ خبرنگار برگزار شد.

گته می شود خبرنگارانی از کانالهای یورو اسپرت وبخش برون مرزی سحر و جام جم نیزروزهای سه شنبه و چهارشنبه عازم بیستون در استان کرمانشاه شده اند.

در همین زمینه بهمن اختیاری مسوول کمیته اطلاع رسانی این جشنواره از تمهیدات لازم جهت انعکاس خبری این رویداد بین المللی توسط خبرنگاران خبر داد.


تفسیر کوه نیوز: آقای بهمن اختیاری مسئول کمیته اطلاع رسانی جشنواره سنگ نوردی بیستون، گفته است که تمهیدات لازم جهت انعکاس خبری این رویداد بین المللی توسط خبرنگاران فراهم شده است. اما متاسفانه چیزی که ما در بیستون و روز افتتاحیه دیدیم، کاملا برعکس و در تضاد با صحبت های آقای اختیاری است. در مراسم افتتاحیه، حتی جایگاه خاصی برای خبرنگاران تهیه نشده بود. این وضعیت در حالی بود که ما برای اطلاع رسانی زنده از مراسم افتتاحیه مجبور شدیم از مسئولان مربوطه در فدراسیون کوه نوردی کمک بگیریم.

پوشش اینترنت ضعیف، که تنها در محوطه کاروانسرای شاه عباسی قرار داشت و تنها مختص استفاده سنگ نوردان خارجی بود، از دیگر ضعف ها کمیته اطلاع رسانی این جشنواره به شمار می رفت.

محل قرارگاه امداد و نجات که به اسکان سنگ نوردان داخلی و خبرنگاران اختصاص پیدا کرده بود، فاقد هیچ گونه راه ارتباطی از قبیل تلفن و اینترنت بود.

از دیگر ضعف های این جشنواره می توان به عدم طراحی یک بنر تبلیغاتی متحدشکل اشاره کرد. برای مثال هر ارگان دخیل در برگزاری این جشنواره، با نظر و سلیقه خود، یک بنر تبلیغاتی طراحی کرده و در محوطه خارجی کاروانسرا نصب کرده بود.