سنگنورد خراساني تيم ملي ايران در آستانه مسابقات آسيايي گفت: حريفانم را نمي‌شناسم ولي نااميد هم نيستم.

ايمان احساني‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه خراسان، در آستانه اعزام تيم ملي سنگنوردي ايران به مسابقات آسيايي چين، اظهار داشت: با توجه به اينكه در دوره‌هاي گذشته عضو تيم جوانان و نوجوانان بوده‌ام در حال حاضر هيچ شناختي از حريفان خود ندارم.

وي افزود: با اين حال تمام تلاشم را كرده و با انجام تمرينات زياد آمادگي خوبي كسب كرده‌ام و با وجود اينكه سطح مسابقات بسيار بالاست، نااميد نيستم و هدفم كسب مقام است.

وي درباره تيم ملي سنگنوردي ايران گفت: در اين دوره حميد توزنده‌جاني به همراه من از نيشابور در تيم ملي حضور داريم و فرناز اسماعيل‌زاده از زنجان نيز در بخش سرعت و داوود ركابي و الناز ركابي از زنجان در بخش سختي كار در اين دوره از مسابقات آسيايي حضور خواهند داشت.

 

 

احساني‌فر تصريح كرد: حدود ۱۰ كشور در مسابقات حضور دارند و حريفان اصلي ما از كشورهاي چين، قزاقستان و اندونزي هستند كه قهرمان جهان نيز در ميان آن‌ها ديده مي‌شود.

اين سنگ‌نورد ۲۰ ساله ادامه داد: در تيم ملي مربي ثابتي نداريم و زير نظر مربي شخصي‌مان تمرين مي‌كنيم. البته اين مساله به درخواست خودمان است چون دانش مربيان ايراني از اطلاعات ورزشکار بيشتر نيست و تنها نزديك مسابقات براي هماهنگي، با هم تمرين مي‌كنيم در غير اين صورت تمريناتمان انفرادي است.

وي افزود: درخواست ما از فدراسيون اين است كه يك مربي اروپايي با دانش روز به كشور بياورند كه در اين صورت با توجه به پتانسيل‌هاي خوب كشور پيشرفت چشمگيري خواهيم داشت.

احساني‌فر خاطرنشان كرد: با اين وجود از زحمات ابوالفضل فولادي، مربي خوب و با تجربه نيشابور كه تمرينات من و حميد توزنده‌جاني زير نظر وي دنبال مي‌شود، تشكر و قدرداني مي‌كنم.

سنگنورد خراساني تيم ملي در خصوص هيات خراسان رضوي نيز خاطرنشان كرد: متاسفانه در استان به دليل شهرستاني بودن‌مان هيچ توجهي به ما نمي‌كنند، حتي براي اعزام من و حميد توزنده‌جاني يك مراسم بدرقه هم گرفته نشد، از نظر مالي نيز هيچ اسپانسر و حامي مالي در اين رشته نداريم و تمامي مخارج بر عهده خودمان است.