معاون توسعه ورزش بانوان اداره كل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: براساس تدابیر اتخاذ شده، ورزشكاران زن خارجی با پوشش مناسب و حفظ حجاب اسلامی درمسابقات بین المللی سنگنوردی در زنجان حاضر خواهند شد.

‘سعیده عینی’، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: به همین منظور لباس هایی كه به لحاظ طراحی و زیبایی از وضعیت مناسب و خوبی برخوردار هستند در اختیار ورزشكاران زن خارجی حاضر در این رقابت ها قرار خواهد گرفت.

وی بابیان اینكه بانوان ایران با حضور در میادین برون مرزی نشان داده اند كه حجاب مانع از افتخارآفرینی و كسب نشان نیست، اظهار داشت: مطمئنا لباس هایی كه در اختیار بانوان خارجی قرار خواهد گرفت طوری طراحی شده كه مانع از نشان دادن توانمندی و توانایی و رقابت عادلانه آنان در این مسابقه مهم نشود.

عینی ، با تاكید براینكه پوشش بانوان باید متناسب با شان ، منزلت و جایگاه آنان باشد ، گفت: همزمان با این مسابقات نمایشگاه لباس های ورزشی مناسب و مختص بانوان ورزشكار از ۱۲ تا ۱۷ بهمن ماه سال جاری در زنجان برپا خواهد شد.

وی افزود: این نمایشگاه فرصتی مناسب است تا ورزشكاران خارجی حاضر در مسابقات بین المللی سنگنوردی با لباس ورزشكاران زن ایرانی آشنا شوند و یقین حاصل كنند كه حجاب و پوشش مناسب مانع از ورزش كردن نیست.

معاون توسعه ورزش بانوان اداره كل ورزش و جوانان استان زنجان ، خاطرنشان ساخت: در این نمایشگاه قریب به ۴۰ لباس ورزشی كه از لحاظ طراحی ، زیبایی و پوشش ، مناسب تشخیص داده شده اند در معرض  تماشای بازدیدكنندگان قرار خواهد گرفت.