شبکه خبری کوه نیوز>> رئيس فدراسيون اسکي در پيامي فرارسيدن سال نو را به جامعه ورزش كشور اسکي و مردم عزيز ايران اسلامي تبريك گفت.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، عيسي ساوه شمشکي در اين باره گفت :همكاران عزيز، جامعه ورزش اسکي ايران و جامعه ايران اسلامي با لطف و عنايت خداوند رحمان و رحيم، در سايه هدايت حكيمانه مقام معظم رهبري، حمايت هاي همه جانبه رييس جمهور محبوب و مردمي و سازمان تربيت بدني و كوشش تك تك دلسوزان دين و ميهن، سالي پر افتخار؛ سرشار از پيروزي، موفقيت و سربلندي را پشت سرگذاشته قدم در سال نو مي نهيم.

در سالي كه گذشت تلاش مضاعف و كار مضاعف مسئولان و جوانان ورزش، قهرماني ها و پيروزي هاي بزرگي را براي ايران اسلامي رقم زد كه اوج قله اين افتخارات، خلق حماسه غرورآفرين و تاريخي گوانگجو در بازيهاي آسيايي ۲۰۱۰ ودر بازيهاي آسيائي زمستاني قزاقستان با کسب ۳ مدال و جايگاه ششم جدول بازيها براي اولين بار در تاريخ ورزش اسکي ايران بود.

اين پيروزي نتيجه برنامه ريزي و دقت نظر مسوولان و غيرت، تعصب، از خود گذشتگي و ايثار قهرمانان، مربيان و دست اندر كاران پر كار اما بي ادعاي كشور عزيزمان بود.

سال ۸۹ يکي از پرکار ترين سالهاي فدراسيون اسکي بود که در آن براي اولين بار جوانان برومند کشورمان مدالهاي مسابقات اسکي چمن قهرماني جهان و قهرماني آسيا برف را کسب نمودند. يک مدال نقره و ۲ برنز دستاورد بازيهاي آسيائي زمستاني آلماتي قزاقستان بود که براي اولين بار در تاريخ ورزش کشورمان رقم خورد و حضور در رويداد هاي مهم از جمله مسابقات اسکي آلپاين قهرماني جهان در آلمان و اسکي صحرانوردي در نروژ در کارنامه کاري فدراسيون اسکي است. در توسعه زير ساختها با شتاب فراواني در استانها کار احداث پيستهاي جديد در دستور کار است و در بخش ورزش قهرماني ۲۳ باشگاه با علاقه به ياري اين فدراسيون آمده اند، اما سال ۱۳۹۰، سالي است كه بايد ره توشه خود را براي حضور در آوردگاهي بزرگ چون بازي هاي المپيك ببنديم.

در سال ۹۰ براي اولين بار در اولين المپيک زمستاني جوانان شرکت خواهيم کرد که آوردگاه بسيار مهمي خواهد بود براي پشتوانه سازي اسکي در آينده ، همچنين ميزباني مسابقات اسکي آلپاين قهرماني آسيا جوانان نيز از مهمترين برنا مه‌هاي اين فدراسيون است که در راستاي آن مسابقات ليگ در ۴ رشته چمن، صحرانوردي، اسنوبرد و الپاين با جديدت بيشتري دنبال و پيگيري خواهد شد و در نهايت بالاترين هدف فدراسيون حضوري موفق در بازيهاي المپيک ۲۰۱۴ سوچي روسيه خواهد بود که با يک برنامه ريزي هدفمند در پي آن هستيم که با ۶ سهميه براي اولين بار در تاريخ حضور ايران در المپيک ها در اين دوره از بازيهاي حضوري شايسته و کيفي داشته باشيم. همچنين در راستاي پيام نوروزي مقام معظم رهبري با نام «جهاد اقتصادي» در نظر داريم تا با ورود بخش خصوصي و سرمايه گزاري در اين ورزش در اجراي اصل ۴۴ و در حرکتي جهادگونه و جهشي در عرصه اقتصادي”، زمينه ساز تحقق واقعي دهه پيشرفت و عدالت را فراهم نمائيم .

بي ترديد بايد براي دستيابي به هر آنچه از ورزش كشور در اين بازي ها انتظار داريم، همت كرده و بيش از پيش كار كنيم. براي عزت و سربلندي ورزش ايران بايد در سال آتي، يكپارچه و يكدل با توكل بر خالق متعال بكوشيم. اميد دارم ايران اسلامي و به خصوص ورزش كشور در سال جديد به مانند سنوات گذشته سربلند بوده و پرچم خوش رنگ كشورمان همواره در قله هاي افتخار برافراشته شود.